نحوه مراقبت از اکستنشن مژه هنگام حمام و دوش گرفتن

سال هاست که خانم ها از ریمل برای زیبا تر کردن مژه ها خود استفاده می‌کنند. یکی دیگر از روش های جذاب تر کردن مژه ها استفاده از مژه مصنوعی است. تازه ترین و داغ ترین ترفندی که امروزه استفاده می‌شود، اکستنشن مژه است. اکستنشن مژه آسان ترین راه برای پرتر به چشم آمدن مژه ها بدون استفاده از ریمل یا محصولات دیگر است. قبل از اینکه به سراغ اکستنشن مژه بروید، بهتر است چند نکته را بدانید.

چگونه با اکستنشن مژه دوش بگیریم و یا حمام کنیم؟

بعضی از متخصص های اکستنشن مژه به شما پیشنهاد می‌دهند که تا ۲۴ الی ۴۸ ساعت بعد از کارگذاشتن اکستنشن مژه دوش نگیرید و حتی آن ها را خیس نکنید. این کار به چسب مژه مهلت می‌دهد تا به خوبی خودش را با مژه های اصلی تطبیق دهد. زمانی که چسب مژه کاملا خشک شد، شما آزادید که حمام کنید، به شنا بروید و یا این که با یک جعبه دستمال کاغذی به دست، گریه آور ترین فیلم ممکن را تماشا کنید!

اگر هنوز هم می‌ترسید مژه هایتان خیس شوند، برایتان چند راهکار داریم!
روش هایی که اکستنشن مژه را خشک نگه میدارند:

از عینک مخصوص شنا استفاده کنید! درست است که ایده احمقانه ای به نظر می آید ولی، عینک شنا باعث می‌شود هنگام دوش گرفتن، اکستنشن مژه خشک بماند.
-اگر ایده پوشیدن عینک مخصوص شنا به نظرتان زیاد راضی کننده نیست، از تماس مستقیم اکستنشن با آب هنگام حمام کردن خودداری کنید. صورتتان را به صورت کامل در جریان آب دوش قرار ندهید. می‌توانید صورتتان را قبل یا بعد از حمام بشویید.
-وقتی می‌خواهید صورتتان را بشویید، از پد های پنبه ای به همراه ماده پاک کننده صورت مورد علاقه خود برای پاک کردن آرایش، کثیفی و یا چربی صورت، استفاده کنید. این کار به شما کمک می‌کند تا از خیس شدن اکستنشن مژه جلوگیری کنید.
-برای پاک کردن خط چشم بدون خیس شدن مژه ها، بهتر است از یک قلمو یا یک وسیله نوک تیز نرم و کمی ماده پاک کننده آرایش بدون روغن، استفاده کنید. به آرامی با قلمو در امتداد خط چشم و دور تر از اکستنشن مژه خود ضربه بزنید. آنقدر این کار را تکرار کنید تا آرایشتان به خوبی پاک شود.

نکات و ترفندهای اضافی:

• شما می توانید شامپوهای مخصوص اکستنشن مژه را در بازار پیدا کنید که می توانند چندین بار در هفته برای تمیز کردن مژه ها به کار برده شوند. حتما دستورالعمل های استفاده از این شامپوها را بخوانید.
• به یاد داشته باشید که هنگام تمیز کردن مژه ها، هرگز آن ها را مالش ندهید. مالیدن مژه ها باعث آسیب رساندن و از بین بردن اتصال اکستنشن مژه با مژه های اصلی شما میشود که همین کار موجب ریزش و افتادن اکستنشن و حتی مژه ها اصلی خودتان، می‌شود.
• وقتی اکستنشن مژه دارید، از توپ های نخی و پنبه ای برای تمیز کردن چشم ها، استفاده نکنید. توپ های پنبه ای، تکه های کرکی از خود به جا می‌گذارند که باعث سوزش و ناراحتی چشم و یا مشکلات دیگر می‌شوند.
• از جریان های پرفشار آب، هنگام حمام و دوش گرفتن خودداری کنید.
• هنگامی که اکستنشن مژه دارید، از پاک کننده های روغنی صورت و یا چشم استفاده نکنید.
• در آخر ، سعی کنید از ریمل ها و خط چشم های ضد آب استفاده نکنید. پاک کردن آن ها، بدون مالش چشم و مژه، بسیار دشوار است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن