مراقبت از اکستنشن مژه در تابستان

چگونه از اکستنشن مژه خود در تابستان مراقبت کنید؟

همگی می‌دانیم که تابستان در راه است و قرار است هوا بسیار گرم و آزار دهنده باشد، پس ما به این فکر افتادیم که الان بهترین زمان است که به شما نحوه ی مراقبت های بعد از اکستنشن را یادآوری کنیم.ما پیشنهاد می‌کنیم سعی کنید تا جای ممکن مژه هایتان را تا ۲۴ ساعت بعد از کار گذاشتن خشک نگه دارید. به این معنی که آن ها را از گرما و عرق شدید و بخار دور نگه دارید. مثلا سعی کنید از شامپو و کرم های روغنی صورت و غیره استفاده نکنید و چون اکستنشن مژه شما تازه است، به آن ها دست نزنید و در معرض بخار (چه بخارحمام، بخار هوا و یا بخور دادن) قرار نگیرید.

-نه به روغن!

اکستنشن مژه از محصولات آرایشی و بهداشتی روغنی متنفر هستند. از پاک کننده های آرایش بدون روغن استفاده کنید. از هیچ محصول آرایشی ضد آب و یا محصولاتی مثل خط چشم کاسه ژله ای استفاده نکنید چون چسبناک هستند و روغن موجود در آن ها چسبنده بودن اکستنشن مژه را کاهش می‌دهد. استفاده کردن ریمل روی اکستنشن مژه به خصوص در تابستان، باعث خراب شدن مژه ها می‌شود و ظاهرشان را شبیه وقتی که مژه ها به هم چسبیده و خوشه خوشه ای هستند، می‌کند.اکستنشن مژه و روغن!

-ضد آفتاب

 البته که استفاده از آن بسیار مهم است، اما مطمئن شوید که یک کرم ضد آفتاب بدون روغن باشد! اسپری صورت هم فکر خوبی نیست چون اگر اسپری بزنید کاملا میان مژه هایتان نفوذ می‌کند و آن ها را خراب می‌کند.

-مژه هایتان را تمیز کنید

 با این کار چربی را از آن ها پاک می‌کنید. آیا می‌دانستید که پلک های چشم، چرب ترین قسمت بدن هستند؟! خیلی ملایم با یک برس مژه آن ها را تمیز کنید و هرگز با شدت به سمت پایین روی اکستنشن مژه، برس نکشید. وقتی می‌خواهید آرایشتان را پاک کنید هم این کار را با ملایمت انجام دهید. مثلا یک قلمو و یا یک چیز نوک تیز نرم (حتما لازم نیست گران باشد و پرز دار هم نباشد) را در ماده پاک کننده آرایش غوطه ور کنید تا بتوانید به آرامی خط چشم را پاک کنید. حتما از مواد شستشوی مژه استفاده کنید. مواد معمولی پاک کننده آرایش و پد های پنبه ای اصلا برای استفاده در اطراف اکستنشن مژه مناسب نیستند.

-هرگز مژه مصنوعی روی اکستنشن مژه نگذارید

وقتی که روی اکستنشن، مژه مصنوعی می‌گذارید، چسبی که برای آن استفاده می‌کنید موادی را از خودشان به جا می‌گذارند که بین اکستنشن گیر می‌کنند و برداشتن و تمیز کردن آن ها بدون آسیب رساندن به مژه ها تقریبا غیرممکن است. اگر از مدل کلاسیک اکستنشن مژه استفاده می‌کنید ولی آن ها را برای خود به اندازه کافی کامل و پر نمی‌دانید، چرا مدل های هایبریدی و یا والیوم را امتحان نمی‌کنید؟

در تابستان موهای شما (همچنین مژه ها) رشد سریعتری دارند و اگر هوا بسیار گرم و مرطوب هم باشد، اکستنشن شما به احتمال زیاد، دوام طولانی مدت نخواهد داشت. پس این را در نظر داشته باشید که باید در تابستان نسبت به ماه های سرد و خشک (که رشد موها کمتر است و روغن کمتری روی پوست جمع می‌شود)، زود تر برای ترمیم اکستنشن به آرایشگاه مراجعه کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن