شکل چشم و مدل های مختلف اکستنشن مژه

همانگونه که می‌دانید شکل چشم در سبک آرایش چشم ما بسیار مهم است. این در مورد اکستنشن مژه هم صدق می‌کند. همانطور که انتخاب لباس متناسب با بدنتان به زیبایی ظاهر شما کمک می‌کند، اگر بدانید که مدل چشم شما چگونه است، می‌توانید بهترین آرایش و از آن بهتر اکستنشن مژه را برای چشم و مژه خود انتخاب کنید.

قانون اول در زیبایی و مد روز بودن این است که دقیقا بدانید چه چیزی به شما می آید ولی برای این کار باید بیشتر ظاهر خود را بشناسید. اما نگران نباشید برای این کار لازم نیست که راه بیافتید و از اطرافیانتان بپرسید که « فکر میکنی مدل چشمم چیه؟»

برای فهمیدن شکل چشمتان فقط لازم است که به این چهار سوال ساده در زیر پاسخ دهید و با این کار بهترین مدل اکستنشن مژه را برای خود انتخاب کنید.

خیلی خوب. آینه را دستتان بگیرید! آماده اید؟

  • آیا چشمتان چین (پلک) دارد؟

اگر پاسخ «نه» است، شما چشم های مونولید یا تک پلکی دارید. اما اگر پلک دارید، پرسش ها را ادامه بدهید.

  • اگر یک خط وسط چشمتان کشیده بشود، گوشه چشمتان کجای خط قرار می‌گیرد؟ بالا یا پایین؟

اگر بالا قرار بگیرد، چشم های شما قوس رو به بالا دارد و اگر پایین قرار گیرد، چشمتان قوس رو به پایین دارد. اما اگر بین این خط قرار بگیرد وقتشه که به سوال دیگری پاسخ دهید.

  • خب ما فهمیدیم که چشمتان پلک دارد. اگر صورتتان را صاف مقابله آینه بگیرید می‌توانید آن پلک را ببینید؟

اگر نمی‌توانید، شما دارای چشم هایی با پلک های افتاده ( خمار / نیمه بسته) هستید. اگر می‌توانید که برویم سراغ بعدی.

  • آیا وقتی چشمتان در حالت استراحت است، سفیدی دور عنبیه چشمتان پیداست؟

اگر سفیدی داخل چشمتان را همیشه می‌توانید ببینید، چشمانتان گرد است! وگرنه چشم بادامی هستید.

دیدید! به همین سادگی توانستید مدل چشمتان را تشخیص بدهید. حالا وقتشه که اکستنشن مژه مناسب خود را بیابید.

اکستنشن مژه مدل های مختلفی دارد مثل مدل چشم گربه ای یا مدل محبوب چشم عروسکی که این مدل ها هر کدام به یک شکل خاصی از چشم می آید.

مدل‌های اکستنشن مژه

  • مدل چشم عروسکی: در این مدل مژه های کوتاه تر در کناره ها و مژه های بلند تر وسط پلک قرار می‌گیرند. این مدل بهترین انتخاب برای چشم های تک پلکی، بادامی و گرد است چون ظاهر را باز تر و صورت را شاداب تر نشان می‌دهد.
  • مدل چشم گربه ای: که با مژه های کوتاه تر شروع می‌شود و هرچه به انتهای چشم میرسد طول مژه ها بلند تر می‌شود. مانند مدل خط چشم کشیده. برای کسانی که چشمهای گرد دارند عالی است و این مدل باعث متعادل شدن حالت چشم و جذاب تر شدن قیافه می‌شود. کسانی که چشم های قوس دار دارند، شاید بخواهند که یه امتحانی بکنند، اگر چه اکستنشن چشم گربه ای باعث می‌شود که چشمشان کوچک تر وکمتر جذاب به نظر بیاید.
  • مدل طبیعی: این مدل ساده ترین از بین انواع مختلف اکستنشن مژه است. این مدل طول طبیعی مژه هایتان را دنبال می‌کند. این مدل برای همه مناسب است اما در واقع تغییر خاصی را در چهره ایجاد نمی‌کند.اگر می‌خواهید که با مژگان خود دلبری کنید، این مدل به دردتان نمی‌خورد!
  • مدل درهم برهم (staggered): و بالاخره به محبوب ترین مدل اکستنشن رسیدیم. این مدل بیشتراز بقیه شلوغ و آشفته است. این مدل با گذاشتن مژه های بلند و کوتاه کنار مژه اصلی به سبک ناهماهنگ ایجاد می‌شود. احتمالا این سبک را روی پلک های کاردشین مشهور دیده اید. این مدل برای اشکال مختلف چشم انتخاب خوبی است مخصوصا وقتی که بخواهید خیلی جذاب به چشم بیایید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن