جنس اکستنشن مژه از چیست؟

شاید این سوال برای شما به وجود آمده که چه مدل جنسی از اکستنشن مژه مناسب است؟

این مقاله شما را کاملا با انواع مختلف اکستنشن مژه آشنا خواهد کرد.

اکستنشن مژه مینک ( خز و مو)

امروزه افراد بسیار مشهوری مانند بیانسه، از مژه‌های مینک استفاده می‌کنند که آنها را در دنیای هالیوود بسیار جذاب نشان می‌دهد. مژه‌های مینک به خاطر واقعی و طبیعی بودن یکی از محبوب ترین انواع اکستنشن مژه هستند و چون از موی واقعی درست شده اند برای کسانی که به دنبال ظاهر طبیعی هستند، بسیار عالی است و باعث بهتر نشان دادن مژه ها می‌شود. یکی دیگر از ویژگی‌های اکستنشن مژه مینک، سبک و مانند پر بودن آنهاست که باعث بیشتر جلوه دادن ظاهرتان می‌شود و از آنجایی که بسیار نازک هستند، دوام بیشتری بر روی مژه‌هایتان دارند.

در کل مژه‌های مینک بهترین انتخاب برای کسانی که ظاهر طبیعی و در عین حال جذاب می‌پسندند، است.

مژه های فاکس مینک

این مژه ها مانند همان مژه های مینک هستند ولی مصنوعی. زیرا قرار است که برای تازه کارها، همان ظاهر را ایجاد کنند ولی با قیمت ارزان تر و اگر نمی‌خواهید از موی واقعی استفاده کنید، این نوع اکستنشن مژه جایگزین مناسبی است.

ویژگی جالب دیگر درمورد این نوع اکستنشن این است که اگر آب به آن ها برسد، خاصیت فر بودنش را از دست نمی‌دهد.

اکستنشن مژه سیبل ( خز سمور)

از خز سمور گرفته شده است و بسیار به مژه های مینک شباهت دارد. تنها تفاوت آنها این است که مژه های سیبل نازک ترین نوع  اکستنشن موجود است و برای کسانی که ذاتا مژه‌های بسیارنازک دارند و نمی‌توانند از انواع دیگر مژه‌ها استفاده کنند، بسیار عالی است. این مژه‌ها باعث احساس سنگینی بر روی پلکتان نمی‌شوند و ظاهری بسیار طبیعی به چشمانتان میبخشند.

اما این نوع از مژه در بسیاری از کشور ها کم یاب است و بسیاری ازسالن‌های آرایشی از این  نوع استفاده نمی‌کنند. ولی اگر درموردشان پرس و جو کنید، ضرر نمی‌کنید.

اکستنشن مژه ابریشمی

انتخاب عالی برای کسانی که به خز حیوانات حساسیت دارند و یا می‌خواهند به مدت کوتاه تری اکستنشن بگذارند. وقتی پای ظاهر طبیعی و ضخیم بودن مژه ها در میان است این نوع چیزی ما بین نوع مینک و نوع مصنوعی ( جنس پلاستیکی ) آن است. ویژگی منحصر به فرد مژه‌های ابریشمی ظاهر پرپشت آنهاست. به نظر می‌آید که در سر مژه ضخیم‌تر هستند و هرچه رو به انتها می‌رود نازک تر می‌شوند و بنابراین باعث پرپشت تر نشان دادن خط مژه ها می‌شوند.

این نوع از مژه هم طبیعی و هم جذاب کننده هستند. زیرا خود مژه ها تیره‌تر، پر تر و براق تر و کاملا خیره کننده هستند. اگر دوست دارید بیشتر به چشم بیایید، این نوع اکستنشن مژه چیزی است که شما به دنبالش هستید.

هنوز هم تردید دارید؟ خب بهتر است بدانید که این مژه ها به نگهداری و مراقبت بسیار کمی نیاز دارند. یعنی شما می‌توانید به شنا و حمام و ورزش بروید بدون کوچکترین نگرانی درباره اینکه مژه ها قابلیت فر بودنشان را از دست بدهند و یا بیافتند. همچنین ماندگاری بهتری نسبت به اکستنشن مژه مصنوعی و نیز قیمت مناسب تری نسبت به مژه های مینک و سیبل ( خز و مویی ) دارند.

اکستنشن مژه مصنوعی ( جنس پلاستیک )

همانطور که از اسمش پیداست، جنس این نوع مژه از پلیمر های صیقلی شده و اکریلیک مصنوعی است که بسیار محکم هستند و از هیچگونه خز و مویی تشکیل نشده است. پس با قیمت بسیار ارزان تری در دسترس هستند.

فایده آن ها چیست؟ این مژه ها بسیار پر و بولد هستند و نیاز به ریمل و دیگر لوازم آرایشی چشم را تقریبا به صفر می‌رسانند و به دلیل جنس محکمشان، حالت فر خود را به خوبی حفظ می‌کنند.

از آنجا که این نوع اکستنشن مژه طبیعی نیست، برای رویدادهای خاص و مناسبت هایی که واقعا می‌خواهید به چشم بیایید مثل عروسی ها بسیار مناسب هستند.

اشکال مختلف چشم

-دو راهکار مختلف برای پر تر نشان دادن مژه ها وجود دارد: مژه‌های دائمی و مژه‌های نیمه دائمی.

مژه‌های دائمی ( کاشت مژه ) شامل انجام دادن عمل جراحی برای پیوند زدن مژه های واقعی به پلک است. ولی اینکار بسیار گران تمام می‌شود.

راهکاردیگر مژه های نیمه دائمی یا همان اکستنشن مژه است که شامل چسباندن موقت مژه های مصنوعی بر روی خط مژه های واقعی بر روی پلک بالاییتان می‌شود که این کاری بسیار حساس است و به همین دلیل توصیه می‌شود که برای اینکار به افراد با تجربه و حرفه ای مراجعه کنید.

حجم های اکستنشن مژه

حجم دادن به اکستنشن مژه به این معناست که می‌توان چندین تار موی مصنوعی را بر روی یک تار مژه واقعی  قرار داد. روش‌های مختلفی برای حجم دادن به اکستنشن مژه وجود دارد:

بستن قسمت‌های خالی پلک با قراردادن اکستنشن در قسمت بالا یا پایین که مژه های کوتاه تر و نازک تری دارند

روش چند مژه ای که شامل قراردادن تک به تک اکستنشن های نازک با طول یکسان بر روی مژه های اصلی است.

اصطلاحاتی که برای حجم دادن اکستنشن مژه به کار می‌رود:

۲D, دو تار مژه بر روی یک تار مژه واقعی قرار می‌گیرد.

و به همین ترتیب۳D, سه تار مژه بر روی یک تار مژه واقعی قرار می‌گیرد.

۴D و   ۵D  و  ۶D و ..

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن