اکشتنشن مژه چیست؟| سوالات متداول در مورد اکستنشن مژه

اگر می‌خواهید اکستنشن مژه انجام دهید، بهتر است بدانید…

امروزه بسیاری از خانم‌ها زمان یا حوصله‌ی کافی استفاده هر روزه از مژه‌های مصنوعی یا حتی ریمل را ندارند. به همین دلیل اکستنشن مژه به سرعت محبوبیت پیدا کرده است.  با استفاده از اکستنشن مژه می‌توانید ظاهر دلخواهی به چشم‌هایتان بدهید و مژه‌های بلندتر و پرپشت‌تری داشته باشد. اگر در مورد امتحان کردن اکستنشن مژه نگران هستید، در این مقاله شما را از ابهامات و سوالات درباره اکستنشن مژه آگاه می‌سازیم :

اکستنشن مژه و انواع آن چیست؟

برخلاف مژه‌های مصنوعی، اکستنشن مژه به گونه‌ای طراحی شده که مدت زمان بیشتری زیبایی را به چشم ها ببخشد. در واقع اکستنشن مژه، تارهایی هستند از جنس ابریشم یا مینک (خز و مو) و یا فیبرهای پلاستیکی و…که آرایشگر یا تکنسین اکستنشن با چسب مخصوص (این چسب در برابر آب و عرق و روغن مقاوم است) که به چشم و مژه‌های اصلی شما آسیب نمی‌رساند بر روی تار به تار مژه‌هایتان قرار می‌دهد. سایز این مژه ها از حدود ۶ میلی متر تا ۱۷ میلی‌متر است. شما می‌توانید جنس و مدل آن را خود انتتخاب کنید.

کار گذاشتن اکستنشن مژه چه مدت طول می‌کشد؟

اکستنشن کامل مژه‌ها حدود ۲ تا ۴ ساعت طول می‌کشد و شما می‌توانید هر ۳ تا ۴ هفته آن را تمدید کنید. هر فرد مژه‌های متفاوتی دارد و بسته به شرایط مژه‌های خودتان، متخصص فقط می‌تواند از سایز و ضخامت خاصی برای شما استفاده کند. مثلا اگر مژه‌های طبیعی خودتان کوتاه و نازک هستند شما نمی‌توانید اکستنشن مژه‌ای به اندازه‌ی مژه‌های کیم کاردشین انجام دهید چون دوام کافی ندارند. گذاشتن مژه‌ها بسیار آسان‌تر برداشتن آن‌هاست پس اگر بار اولتان است ویا کامل اطمینان ندارید بهتر است با یک نیم ست (حدود ۵۰ تا ۶۰ درصد از مژه‌های بالایی) شروع کنید.

اگر مژه‌های مینک ( خز و مو ) مانند بیانسه بخواهم چه فایده و ضررهایی دارد؟

 

هر کس ظاهر خاصی را برای خود می‌پسندد. برخی ظاهر ساده و طبیعی و برخی ظاهری که آنها را کاملا به چشم بیاورند دوست دارند. فایده اکستنشن مژه مینک این است که مژه‌ها مانند پر می‌مانند و سبکترند. به همین دلیل فشار کمتری بر روی مژه‌های اصلی می‌آورند. ولی از لحاظ قیمت گران‌تر هستند.

چند وقت یک بار اکستنشن مژه را تمدید می‌کنند؟

اکستنشن مژه به همان اندازه رویش مژه های طبیعی دوام دارد. یعنی حدود ۶ تا ۸ هفته. معمولا هر ۳ تا ۴ هفته مراقبت و تمدید برای کامل به نظر آمدن مژه ها پیشنهاد می‌شود.

اکستنشن مژه چه زمانی می افتد؟

از آنجایی که هر اکستنشن به یک تار موی مژه متصل است، با چرخه طبیعی رشد مژه‌ها خودشان می‌افتند. در صورتی که به یک متخصص اکستنشن مژه و نه یک فرد ناوارد مراجعه کنید و خودتان اقدام به کندن آن‌ها نکنید، اکستنشنتان سالم و بی عیب باقی می‌ماند.

بعد از اکستنشن می‌توان فورا دوش گرفت یا شنا کرد؟ از چه محصولات آرایشی باید پرهیز کرد؟

تا حدود ۱۲ تا ۲۴ ساعت پس از اکستنشن مژه یا تمدید آن، سعی کنید به مژه‌هایتان آب نرسانید. آب باعث تضعیف چسب مژه‌ها و افتادن آن‌ها می‌شود. مراقبت‌های بعدی بستگی به چسب استفاده شده دارد. مثلا برای چسب چشم‌های حساس، محصولات حاوی روغن یا مواد پاک کننده آرایش در اطراف چشم توصیه نمی‌شود. استفاده از ریمل ضد آب بر روی اکستنشن، برای هیچگونه چسبی توصیه نمی‌شود. زیرا برداشتن مژه ها را سخت می‌کند و موجب کنده شدن مژه‌ها در هنگام پاک کردن آرایش می‌شود.

استفاده از ریمل روی اکستنشن مشکلی دارد؟

اگر می‌خواهید که روی اکستنشن ریمل بزنید، فقط بر سر مژه‌ها و بسیار آرام و سبک این کار را انجام دهید. زدن ریمل به ریشه مژه‌ها باعث زیادی شلوغ شدن چشم می‌شود و همچنین برای پاک کردن آن دچار مشکل خواهید شد.

آیا اکستنشن مژه به مژه‌های طبیعی آسیب می‌رساند؟

بزرگترین ابهام و ترس خانم‌ها این است که فکر می‌کنند اکستنشن مژه باعث از بین رفتن و ریختن مژه‌های طبیعی و اصلی می‌شود. خیر. اگر اکستنشن درست انجام شود، کاملا ایمن است و سلامت مژه‌های طبیعی را به خطر نمی‌اندازد. مواظب باشید که به چشم‌هایتان خشن دست نکشید و یا مژه‌ها را عمدا نکنید. در این صورت است که به مژه‌های اصلی خود آسیب می‌رسانید. شاید بخواهید بدانید:

اگر چسب وارد چشم شود، چه اتفاقی می افتد؟

چون در طول اکستنشن چشم‌های شما کاملا بسته است، هیچ چسبی وارد چشمتان نمی‌شود. برای جلوگیری از هرگونه آسیب، ابتدا مطمئن شوید که چسب برای چشمتان بی خطر و حاوی مواد آسیب زایی مثل فرمالدهید (formaldehyde) نیست. زیرا ممکن است که چسب ها در طول حمل و نقل مسموم شوند.

همچنین مهم است که تفاوت بین حساسیت و عفونت چشم را بفهمید. یک تکنسین حرفه‌ای، هرگز چشمتان را عفونی نمی‌کند ولی اگر شخصا پوستتان حساس است، ممکن است که به چسب واکنش نشان دهید و در این صورت مشکل از چسب نخواهد بود.

ممکن است که این کار منجر به نابینایی شود؟

خیر. تکنسین شما آموزش دیده چسب و مژه‌های اکستنشن را کاملا بدون آسیب به کار بگیرد. چشم شما در آن مدت بسته است و هر چقدر هم که چشمتان حساسیت نشان دهد، هرگز باعث نابینایی نمی‌شود. بدترین اتفاقی که ممکن است بیافتد این است که مجبور به دکتر رفتن و استفاده از قطره چشم مخصوصی برای رفع حساسیتان شوید.

اگر اکستنشن مژه اشکتان را درآورد، چه اتفاقی می افتد؟

در حین کار گذاشتن اکستنشن مژه هرگونه سوزش یا ناراحتی که موجب خیس شدن چشمتان یا اشک ریختن شد را جدی بگیرید و سریعا به آرایشگرتان بگویید. ممکن است نیاز باشد که چسب را عوض کند. اکستنشن مژه باید یک تجربه ی کاملا بدون درد باشد.

آیا اکستنشن مژه برای همه مناسب است؟

ممکن است اکستنشن مژه برای شما مناسب نباشد اگر:

-پوست پلکتان شکستگی یا آسیب دیدگی و سوزش دارد.

-در صورت تجربه قبلی آلرژی به محصولات آرایشی چشم، قطره و یا داروهای چشم

-اگر دچار آلوپسیا آره آتا (alopecia areata) (طاسی منطقه ای) هستید.

– اگر در حال شیمی درمانی یا پرتودرمانی هستید.

-اگر دچار تریکوتیلومانیا (trchotillomania) (اختلال روانی عادت به کندن مو) هستید.

درمان برای رفع عوارض جانبی اکستنشن مژه

درمان خانگی برای عوارض جانبی احتمالی اکستنشن مژه:

معمولا اکستنشن مژه کاری بی خطر است اما اگر پس از اکستنشن کمی احساس ناراحتی کردید، می‌توانید با این روش ها در خانه آن را رفع کنید:

-کمپرس سرد

-پماد هیدروکورتیزون (hydrocortisone cream)

-محصولات و داروهای آنتی هیستامین (antihistamine) و ضد حساسیت خوراکی

چه زمانی به پزشک مراجعه کنیم؟

در صورتی که علائم بیشتر از ۲۴ تا ۴۸ ساعت باقی ماندند و اگر احساس درد و خارش و تورم در چشم و یا پلک چشمتان داشتید، به پزشک مراجعه نمائید.

و در پایان همانگونه که برای موهای خود به سراغ بهترین آرایشگرها می‌روید، برای اکستنشن مژه هم حتما به دنبال متخصص این کار بروید. زیرا حرفه‌ای ها از ابزارها و مواد مخصوص استفاده می‌کنند و به خوبی آموزش دیده‌اند تا به مژه‌ها و به خصوص چشم‌هایتان آسیب نزنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن