آرایش چشم| اکستنشن مژه

اکستنشن مژه و محصولات آرایشی روغنی

روغن و اکستنشن مژه مثل آب و آتش هستند

امروزه محصولات آرایشی روغنی از مواد پاک کننده صورت گرفته تا نرم کننده لب، مرطوب کننده‌ها تا انواع سرم‌ها، همه‌جا هستند. اگر به اکستنشن مژه خیلی خیلی علاقه مند هستید، این مسئله برایتان دردسرساز می‌شود. با این که محصولات آرایشی روغنی برای پوست و مو شما بهترین انتخاب هستند، ولی از طرف دیگر روغن درواقع بدترین دشمن اکستنشن مژه محسوب می‌شود. اگر شما هم می‌خواهید نحوه ایجاد تعادل میان اکستنشن مژه و محصولات آرایشی روغنی را بدانید، این مقاله راهنمای مفیدی برای پاسخ به سوالات و ابهامات شماست.

روغن چه بلایی بر سر اکستنشن مژه می آورد؟

مثل این می‌ماند که روغن به جنگ اکستنشن مژه می‌رود؛ چسب نیمه دائم اکستنشن مژه به سختی تلاش می‌کند که همچنان اکستنشن را به خوبی به مژه‌های اصلی نگه دارد، در حالی که روغن ضد حمله می‌زند و چسب را در خودش حل می‌کند. در اکثر اوقات متاسفانه روغن قوی‌تر از چسب از آب در می‌آید و باعث افتادن اکستنشن مژه می‌شود. این است که ممکن است شب با کرم یا هر نوع ماده آرایشی و بهداشتی روغنی بخوابید و فردا صبح با یک مشت اکستنشن مژه روی بالشتتان مواجه شوید!

وقتی به شما پیشنهاد می‌کنند که اگر می‌خواهید درخانه اکستنشن مژه تان را بردارید از روغن نارگیل و امثال آن استفاده کنید، به دلیل همین فعل و انفعالات بین چسب و روغن است. با این حال مراجعه به یک متخصص اکستنشن مژه برای برداشتن آن ها بهتر از روش های خانگی است!

چگونه بدانم که محصولات آرایشی من روغنی هستند؟

در هنگام خرید این محصولات (چه آرایشی باشد یا نه)  مواد تشکیل دهنده آن ها را چک کنید. هر نوع روغن (روغن گل سرخ، گل آفتابگردان، جوجوبا (jojoba)، روغن آرگان، روغن کبد کوسه (squalane) و … ) بدیهی است که جزو این دسته محسوب می‌شود.

با این که اکستنشن مژه دارم آیا هنوز هم می‌توانم از پاک کننده صورت روغنی استفاده کنم؟

اگر هنوز هم اصرار دارید که از پاک کننده صورت روغنی استفاده کنید، این را در نظر داشته باشید که باید خیلی زودتر از آنچه انتظار دارید برای ترمیم و دوباره پر کردن اکستنشن مژه به آرایشگاه بروید.

اگر  از این محصولات استفاده کنم ولی آن ها را به چشمانم نزنم چه؟

پرهیز از استفاده این محصولات نزدیک به چشم تقریبا بسیار مشکل است؛ اگر این مواد و محصولات روان باشند سریعا به سمت چشم سرازیر می‌شوند، به خصوص وقتی بخواهید آن ها را از صورتتان پاک کنید. محصولات آرایشی روغنی که در شب استفاده می‌کنید هم می‌تواند بسیار مشکل ساز باشد، از آنجایی که چندین ساعت متوالی در هنگام خواب با اکستنشن مژه در تماس است. مثل مورد قبلی اگر می‌خواهید از این محصولات همچنان استفاده کنید پیشنهاد می‌شود که برای تمدید اکستنشن زودبه زود به آرایشگاه مراجعه کنید.

من شنیده ام که روغن کرچک برای تقویت مژه‌ها عالی است. آیا این درست است؟

اگرچه هیچ مطالعه علمی تاکنون، نتوانسته تاثیر این روغن بر مژه ها را ثابت کند، ولی قرن‌هاست که از آن به عنوان تقویت کننده رشد مژه ها استفاده می‌شود. اگر به طور مرتب از روغن کرچک بر روی مژه‌هایتان استفاده می‌کنید و می‌خواهید اکستنشن مژه انجام دهید، باید چند روزی قبل از انجام اکستنشن مژه از استفاده آن خودداری کنید. با این کار کاملا مطمئن می‌شوید که هیچ روغنی بر مژه ها باقی نمانده است و اکستنشن مژه به خوبی انجام خواهد شدو ماندگاری بیشتری هم خواهد داشت.

من از مرطوب کننده بدن روغنی استفاده می‌کنم. اشکالی ندارد؟

اگر نزدیک به صورتتان استفاده نمی‌کنید ، اشکالی ندارد!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

به بالای صفحه بردن